Димитър Кузманов имаше нужда от повече от три часа за да пречупи италианеца Андреа Пелегрино, за да се класира за основната схема на турнира от ATP 250 в Анталия (Турция). Надпреварата на твърди кортове се провежда за първи път през тази година и замества австралийските турнири, които са отложени за началото на февруари.

Мико се наложи с 4-6, 7-6(11), 7-5 за 2 часа и 23 минути. В срещата имаше общо 18 пробива.

Пелегрино започна по-добре и след два брейка поведе с 5-1 гейма. Мико успя да върне един от пробивите отразявайки сетбол, но след като имаше две възможности за изравняване 5-5, отстъпи в първия сет с 4-6.

Втората част беше уникална откъм загубени сервис геймове. Пелегрино проби за 1-0 и вече се виждаше като победител. Кузманов успя да изравни за 2-2 и последва серия от още 8 гейма, в които сервиращите губеха подаванията си. Така в сета пробивите станаха 5-5.

Тайбрекът не отстъпваше по драматизъм. Пелегрино дръпна с 4-1. Кузманов успя с два минипробива да се върне до 3-4. Италианецът отново излезе напред с 5-3 и мини пробив. Тогава нашето момче изигра най-важните си точки в мача. При 5-6 и 9-10 пловдивчанинът трябваше да отразява два мачбола. Все пак той успя да затвори крайно драматичната част при петата си възможност с 13-11.

Третият сет също беше много оспорван. Пелегрино първи проби за 2-0, но Кузманов веднага направи рибрейк. В деветия гейм Мико взе подаването на съперника си на нула, но не можа да затвори мача и беше пробит на 15 за 5-5.

Все пак в последните два гейма Кузманов беше безапелационен и даде само една точка на достойния си съперник.