Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в чешката столица Прага с награден фонд 73 хиляди евро.

Кузманов загуби мача срещу друг квалификант Федерико Гайо (Италия) с 4:6 и 6:7 (5), като срещата продължи 2 часа 5 минути.

29-годишният пловдивчанин започна колебливо и допусна изоставане от 1:5. Той успя да съкрати пасива си до 4:5, но за повече в първия сет нямаше сили.

Във втората част Гайо, който е достигал до 124-ото място в класацията на АТП, проби за 4:3, но българинът веднага изравни. Кузманов имаше преднина от 5:4 точки в тайбрека, но загуби следващите три разигравания.

Кузманов спечели 720 евро и 4 точки за световната ранглиста, в която заема 191-ата позиция.

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Испания

28-годишната Томова победи Клара Таусон (Дания) с 4:6, 7:6(4), 6:4 след почти три часа игра.