Втората ракета на България Димитър Кузманов отпадна след единствения си мач Sofia Open 2020. Мико изигра силен двубой срещу италианеца Салваторе Карузо (Италия), но отстъпи с 6-4, 4-6, 4-6 след близо два часа и половина на корта. Карузо успя да запази концентрация си в края и измъкна крайния успех. На осминафила той ще играе с №2  в схемата Феликс Оже-Алиасим от Канада.

Двубоят започна отлично за българина, който след ранен пробив поведе с 2-0 гейма. Карузо обаче успя да реагира светкавично и върна брейка.

Последваха геймове, в които двамата безпроблемно взимаха подаванията си. Така се стигна до осмата партия, в която при преднина 4-3, Мико получи 3 последователни възможности да пробие отново. В този момент началният удар на Карузо влезе в употреба и след няколко отлично пласирани сервиса италианецът стигна до равенство. За щастие дойде и четвърти брейк-бол за Кузманов, но и той беше неутрализиран. Карузо след много труд изравни геймовете - 4:4.

Снимка 504588

Малко по-късно, сервирайки при 4:5, Карузо отново беше изправен в идентична ситуация - 0-40. Този път точките за пробив бяха с цената на сетболи. Италианецът отрази първите два, но при третия се Кузманов реализира точки и спечели сета след 44 минути игра с 6-4.

Събитията на корта се промениха през втората част. Кузманов откри резултата с гейм на 0, но следващите 5 партии бяха за Карузо. Сервирайки при 5-2 Карузо допусна връщане на един от пробивите, но когато трябваше да затваря сета при 5-4 не трепна и вкара мача в трета част.

В третия сет Кузманов имаше известни проблеми, но и двамата печелеха сервис геймовете си. За огромно съжаление, първият и единствен пробив в сета дойде в деветия гейм и бе за Карузо. Това се оказа напълно достатъчно за него и той затвори мача с ас.

Александър Донски и Васко Младенов се представиха достойно срещу силна британска двойка