Българските тенисисти Александър Донски и Васко Младенов отпаднаха в първия кръг на двойки на на турнира Sofia Open 2020.

Участващите с "уайлд кард" Донски и Младенов загубиха от британците Джони О'Мара и Кен Скупски с 3-6, 4-6 за 70 минути на централния корт в зала "Арена Армеец".

Българите направиха добър мач срещу именитите си съперници, но пропуснаха своите възможности. Те поведоха с 3-1 гейма, но след това О'Мара и Скупски взеха 10 от следващите 11 партии, повеждайки 6-3, 5-1.

Снимка 504569

При 3-3 в първата част Донски и Младенов пропуснаха три последователни възможности за пробив, а веднага след това допуснаха брейк. При 3-5 те получиха шанс да го върнат, но не успяха.

Във втората част О'Мара и Скупски дръпнаха с 5-1 гейма и пропуснаха мачбол. Българите заиграха по-освободено и намалиха до 4-5, но за повече нямаха сили.

37-годишният Кен Скупски е спечелил 5 титли от общо 15 финала при тандемите на ниво ATP. 25-годишният О'Мара има два трофея от 6 финала. Въпреки че двамата не са играли много заедно, те все пак имат една титла от сериите "Чалънджър" във Франция през октомври миналата година.

На четвъртфиналите британците очакват победителите от утрешния двубой между поставените под №1 Юрген Мелцер (Австрия) и Едуар Роже-Васлен (Франция) срещу други участващи с "уайлд кард" Димитър Кузманов (България) и Виктор Троицки (Сърбия). Мелцер и Роже-Васлен имат нужда от класиране за финал, за да се класират за финалите на ATP в Лондон, които са следващата седмица.