Диего Шварцман е вторият полуфиналист на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Рим. Аржентинеца се наложи убедително над поставения под №6 в схемата Кей Нишикори (Япония) с 6-4, 6-2 за 1 час и 28 минути.

Нишикори вчера едва се измъкна в мача си с "палача" на Григор Димиттров в Рим - германеца Ян-Ленард Щруф. Умората оказа влияние на играта на азиатеца, който много бързо изостана с 0-5 гейма.

И Роджър Федерер се контузи след вчерашния тенис маратон в Рим

Швейцарецът класира Стефанос Циципас без игра на полуфинал

Последва отпускане и объркване на Шварцман и като на шега Нишикори върна двата пробива и намали на 4-5. Десетият гейм се оказа решителен в мача. Кей не успяваше да вкара първия си сервис и не намери отговор на ретурите на Диего. Аржентинецът реализира втория сет и измъкна частта с 6-4 след 47 минути игра.

След серия от бързи геймове Шварцман проби за 4-2 и окончателно пречупи съперника си. В последния гейм от мача Нишикори се предаде след втория мачбол за аржентинеца.

Снимка 423908

Утре Шварцман ще излезе на корта срещу победителя от двубоя Новак Джокович (Сърбия) - Хуан Мартин дел Потро (Аржентина).