Диа Евтимова премина през квалификациите, но отпадна след първия мач в основната схема на турнира на клей в турския град Бурса.

Виктория Томова изигра равностоен мач с Йохана Ларшон

Българките имаха много тежък жребий в Гщаад

Евтимова беше равностойна в първата половина на мача си с поставената под №6 украинка Даяна Ястремска и поддържаше равенство до 3-3 в първия сет. След това играта ѝ се срина и тя загуби следващите девет гейма. Мачът се игра един час и завърши при резултат 3-6, 0-6.

Като във всички турнири при дамите, отпадайки в първи кръг Евтимова ще добави само една точка в ранглистата на УТА. Банковата ѝ сметка ще набъбне с 533 долара.

Диа участва и в турнира на двойки, където си партнира с Барабара Бонич от Сърбия. Двете ще играят срещу словачката Вивиен Юхасзова и същата украинка Даяна Ястремска.