Рускинята Елена Дементиева отпадна във втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ. Олимпийската шампионка от Пекин, която е сред фаворитките за спачелването на титлата, загуби от 17 годишната педставителка на домакините Мелани Один.

Американка победи четвъртата в схемата на турнира с 5:7, 6:4, 6:3 след 2 часа и 45 минути игра. Въпреки проблемите с бедрото в решаващия трети сет Один успя да сътвори най-голямата сензация при жените от началото на турнира.

Това не е първият бум, предизвикан от младата тенисистка на корта. Американката надигра бившата №1 в света Йелена Янкович в третия кръг на тазгодишния "Уимбълдън".

В третия кръг Один ще се изправи срещу Мария Шарапова (Русия), която победи участващата с "уайлд кард" американка Кристина Макхейл с 6:2, 6:1.

Както е известно, бившата номер 1 в света Шарапова, поставена под номер 29 в схемата на тазгодишното Открито първенство на САЩ, елиминира в първия кръг с 6:3, 6:0 първата ни ракета Цветана Пиронкова.