Белгиецът Давид Гофен победи световния №1 Рафаел Надал с 7-6(5), 6-7(4), 6-4 в оказалия впоследствие единствен мач на "Матадора" на финалния турнир на АТП в Лондон. Това е първа победа на белгиеца срещу именития си съперник.

Рафаел Надал напусна турнира на АТП в Лондон

Испанецът обясни, че едва е изиграл мача си с Давид Гофен

Давид Гофен направи общо 5 пробива от 13 възможности, а Рафаел Надал реализира и 4-те си възможности за брейк. Белгиецът постоянно водеше в резултата. Той дори достигна до възможности да затвори мача в два сета.

Надал видимо изпитваше затруднения, но се държеше на повърхността. Той показа невероятна воля и изглеждаше несломим. Традиционно в играта на нерви испанецът винаги излизаше победител.

В третия сет белгиецът дръпна с два пробива, допусна връщането на един, но затвори срещата с безапелационен сервис гейм, приключен с ас. Гофен спечели 113 точки, Надал точно 100. Срещата продължи 2 часа и 37 минути.

Така Григор Димитров и Давид Гофен в първия мач в сряда ще определят първия полуфиналист от група "Пийт Сампрас". Загубилият ще има право на корекция в петък. Григор Димитров срещу заменилия Рафаел Надал - Пабло Кареньо Буста, а Давид Гофен срещу Доминик Тийм.

Григор Димитров победи Доминик Тийм на старта в Лондон

Гришо тръгна към титлата в Лондон с успех над Доминик Тийм!

Пореден зрелищен мач между двамата

Шансът на Кареньо Буста е да спечели и двата си мача и да няма още двама тенисисти с по две победи.