Даниел Еванс остави Великобритания в борбата за класиране на 1/4-финал на ATP Cup. Изтърпелият едногодишно наказание за употреба на кокаин тенисист се наложи над първата ракета на Белгия Давид Гофен с 6-4, 6-4 и изравни отборния резултат на 1-1 победи.

Австралия е първият четвърфиналист на ATP Cup

"Кенгурата" се наложиха с 3-0 победи над Канада в Бризбън

Мачът беше много оспорван и премина през серия от обрати. Еванс започна с пробив, но Гофен върна брейка за 2-2. След това британецът дръпна с два пробива за 5-2, но отново допусна рибрейк. Все пак Даниел успя да реализира втория си сетбол на собствен сервис след 52 минути.

Във втората част отново британецът започна силно, повеждайки с 4-0. Гофен успя да намали на 2-4. Еванс взе следващото си подаване на 15. Последният гейм в мач беше най-дългият. Белгиецът имаше една възможност за брейк, но британецът успя в крайна сметка да затвори мача при петата си възможност.

Снимка 460074

България победи Молдова във втория мач от ATP Cup и е на крачка от 1/4-финал

Димитър Кузманов и Григор Димитров спечелиха срещите си на сингъл

Така белгийците Сандер Жил и Йоран Флиеген и британците Джейми Мъри и Джо Солзбъри ще определят победителя в сблъсъка. Мъри и Солзбъри са фаворити, но те бяха такива и в мача срещу Димитров и Лазаров. Белгийците са много обиграна двойка и синхронът при тях със сигурност е на по-високо ниво.