Сръбската суперзвезда в мъжкия тенис Новак Джокович загуби от Иржи Весели с 4:6, 6:7(4) след близо два часа на корта в Дубай. По този начин намиращият се под №123 в света чех записа втора победа от два мача срещу Ноле и го свали от върха след 361 седмици начело в ранглистата.

От понеделник официално номер 1 ще бъде Даниил Медведев. Руснакът ще стане първият тенисист от 2004 г. насам, различен от Джокович, Надал, Федерер и Мъри, който става №1 в света. За последно това се случи преди 6958 дни, когато №1 в света беше Анди Родик.

Весели, който започна участието си в турнира от квалификациите, стартира силно двубоя и проби Джокович още в първия гейм. Ноле успя да изравни за 2:2 гейма, но нов пробив в седмия гейм се оказа достатъчен за Весели изненадващо да вземе първия сет.

През втората част чехът отново проби в седмия гейм, а при 5:4 сервира за мача. Сърбинът обаче върна пробива буквално в последния възможен момент, след което сетът трябваше да се реши чрез тайбрек. Джокович допусна оказала се фатална двойна грешка за 3-5, след което Весели не трепна на свой сервис, подпечатвайки една от най-значимите победи в кариерата си.