Бразилката Беатрис Хадад Мая постигна първа победа в кариерата си на тенисистка от Топ 10 и се класира за четвъртфинал на турнира от WTA International в Акапулко. Надпреварата се провежда едновеменно с мъжкия турнир от ATP 500, но наградният фонд при дамите е повече от 6 пъти по-малък.

Ник Кириос спаси три мачбола и обърна Рафаел Надал в Акапулко

Австралиецът искаше да се откаже след загубения първи сет

Хадад Мая елиминирала поставената под №1 Слоун Стивънс с 6-3, 6-3. 22-годишната бразилка ще играе с китайката Яфан Ван, която игра само 5 гейма с олимпийската шампионка Моника Пуиг, преди пуерториканката да се откаже.

Бившата световна №1 Виктория Азаренка беше безапелациона срещу германката Татяна Мария за 6-2, 6-1. Беларускинята направи 20 уинъра в мача срещу 10 за нейната съперничка. Германката направи 28 непредизвикани грашки. Следващата съперничка на Азаренка ще бъде американката София Кенин.

Резултати от осминафиналите на турнира от WTA International в Акапулко (Мексико):
Беатриз Хадад Мая (Бразилия, кв.) - Слоун Стивънс (САЩ, №1) 6-3, 6-3
Яфан Ван (Китай) - Моника Пуиг (Пуерто Рико) 4-1 отказване
Донна Векич (Хърватия, №3) - Кристина МакХейл (САЩ, кв.) 6-4, 7-5
Джоана Конта (Великобритания) - Варвара Флинк (Русия, кв.) 6-4, 6-1

Сайсай Джън (Китай, №7) - Тимеа Бабош (Унгария) 4-6, 6-4, 6-3
Бианка Андрееску (Канада) - Михаела Бузарнеску (Румъния, №4) 6-2, 7-5
София Кенин (САЩ, №5) - Кейти Бълтър (Великобритания) 6-4, 4-1 отказване
Виктория Азаренка (Беларус, УК) - Татяна Мария (Германия) 6-2, 6-1