Борна Чорич победи Марсел Гранойерс със 7:6(6), 4:6, 6:3 в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Особено впечатляващ беше завършекът на мача, когато хърватинът спечели шест от последните седем гейма.

Първият сет завърши без пробив с тайбрек, в който Чорич успя да грабне победата с 8:6. Испанецът пък изтръгна втората част с един пробив, а поведе и с 2:0 в началото на решаващия сет. Следващите минути обаче принадлежаха на Чорич, който обърна до 5:2 гейма и макар да се нуждаеше от цели 4 мачбола на свой сервис, затвори двубоя с 6:3 след почти 3 часа на корта.

По този начин хърватинът си осигури мач срещу Доминик Тийм във втори кръг на турнира и ще гледаме сблъсък на тенисисти от "следващата вълна".

Игуана прекъсна мач на Томи Хаас

Делбонис се справи с Монако

Друг от младите таланти в тура - Франсис Тиафо, също продължава напред след 7:5, 5:7, 6:1 над 32-годишния Константин Кравчук. Следващият съперник на американеца обаче е от съвсем друга величина, а името му е Роджър Федерер.