Виктория Томова победи британката Наоми Броуди с 3-6, 6-7(6), 6-4 на турнира в зала, провеждащ се в австрийския град Линц. Българката за първи път през този сезон участва на турнир от УТА и се класира за осминафинал.

Виктория Томова ще играе срещу Наоми Броуди в Линц

Българката спечели три квалифиикационни срещи

Вики започна трудно и отстъпи с 3-6 в първия сет. Втората част беше много оспорвана и продължи 57 минути. Българката сервираше първа и водеше, но се стигна до тайбрек. В него Томова реализира победната точка за 8-6.

В третия сет Вики беше безапалеционна и поведе с 4-0. Последва отпускане и британката се върна до 3-4. В деветия гейм българката пропиля два мачбола. Все пак при четвъртата възможност Томова затвори мача с 6-4 за 2 часа и 12 минути.

Томова ще играе в четвъртък с победителката от мача Катерина Синякова (Чехия, №6) - Виктория Голубич (Швейцария). Тя вече заработи 3,400 долара в Линц.

Българската №1 добави 30 точки за ранглистата на УТА и вече има 405 точки. Тя вече се изкачи нагоре с 10 места във виртуалната класация и разделя 141-во място с победената от нея в квалификациите рускиня София Жук.