България записа победа над Кипър в мача на двойки в срещата от втора група на Евро-африканската зона за Купа "Дейвис".

Играещият капитан Ивайло Трайков и Илия Кушев надиграха драматично Маркос Багдатис и Фотос Калиас с 4:6, 6:3, 2:6, 7:6 (1) и 6:0.

Три часа и половина бяха необходими на нашите за да стигнат до триумфа на мача в Пловдив.

Българите показаха голям характер, като в четвъртия сет губеха с 1:4 и 3:5, но намериха сили и стигнаха до тайберк.

В него Трайков и Кушев бяха пълни господари и позволиха на гостите да запишат само една точка. Превъзходството на българите в последния сет пък бе тотално и след 6:0 гейма в своя полза нашите стигнаха до триумфа.

Основен принос за победата имаше много добрата игра на Ивайло Трайков особено в последните два сета. Българският капитан демонстрира много силен сервис, а звездата на Кипър Маркос Багдатис игра много слаба, като допусна доста грешки.

Така България направи обрат и поведе с 2:1 победи срещу Кипър. В неделя са последните два мача на сингъл и само една победа ще донесе крайния успех на българите.

Ако това се случи, възпитаниците на Ивайло Трайков ще срещнат в следващия кръг тима на Унгария, който отстрани Египет.