Анди Мъри се класира много трудно за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж. Той успя да сломи съпротивата на Фернандо Вердаско с 6:3, 6:7(5), 7:5 след два часа и половина битка.

Решителният момент в първия сет бе шестият гейм, когато форхендът на Вердаско се пропука на няколко пъти и Мъри реализира първия пробив в мача, за да поведе с 4:2. След това той спечели без проблеми частта с 6:3.

Вторият сет беше много оспорван. Вердаско първи стигна до пробив и поведе с 4:1, но Мъри успя да се върне в мача и изравни резултата. Двамата си размениха още по един пробив като Вердаско дори сервира за сета, но Мъри успя да го вкара в тайбрек. В него испанецът поведе с 5:1. Световният № 2 обаче не се предаде и доведе нещата до 5:6, но грешка от бекхенд на британеца все пак донесе сета на Вердаско.

В третия сет двамата тенисисти отново си размениха по един пробив. При 5:5 испанецът получи два скрити мачбола, но бекхендът го подведе и шампионът от Уимбълдън се измъкна - 6:5. След изпуснатите възможности Вердаско се срина в следващия гейм и изостана с 0:40. Мъри реализира още първия мачбол благодарение на страхотен лоб.

Следващият противник на британеца е французинът Лука Пуй.

Изненадата на деня беше отпадането на поставения под № 3 Стан Вавринка. Той беше спрян от преминалия през квалификациите германец Ян-Ленард Щруф, който го победи с 3:6, 7:6 (8:6), 7:6 (7:1). В следващия кръг той ще играе с Джон Иснър.

Пабло Куевас се справи с ветерана Паоло Лоренци с 6:1, 6:2 и ще играе срещу Милош Раонич, а Джон Иснър елиминира Давид Ферер в два тайбрека - 7:6(4), 7:6(4).