Световният №1 Анди Мъри може и да не игра много добре, но ще участва на полуфинал в тазгодишното издание на Ролан Гарос. 30-годишният шотландец победи най-добрия азиатски тенисист Кей Нишикори с 2:6, 6:1, 7:6(0), 6:1 за 2 часа и 43 минути.

Стан Вавринка гледа към втора титла в Ролан Гарос след победа над Марин Чилич

Швейцарецът се очаква да играе финал с Рафаел Надал

Мъри започна много слабо, показвайки, че слабите му мачове в последно време не са случайност. Но в Париж се играе 3 от 5 сета и уморени играчи, какъвто е Нишикори имат проблеми с това.

Японецът спечели бързо първия сет с 6:2. Вторият беше огледален за Мъри. Мачът се реши в третата част.

Тогава и двамата си размениха по един пробив за 3:3. При 6:5 Анди сервираше за сета, но допусна нов пробив. И всичко приключи. Нишикори не можа да вземе и точка в решителния гейм, а после загуби четвъртия сет с 1:6.

Анди Мъри излиза като аутсайдер в полуфунала срещу Стан Вавринка. Но играта му е възходяща в турнира и здравата му физика може да му свърши добра работа. През миналата година той загуби финала срещу Новак Джокович. Сега сърбинът вече го няма в турнира.