Срещи от 2-рия кръг на откритото първенство на САЩ по тенис - жени:
Ким Клайстерс (Белгия) - Марион Бартоли (Франция) - 5:7,6:1,6:2
Ваня Кинг (САЩ) - Саманта Стосър (Австралия) - 7:5,6:4
Мария Кириленко (Русия) - Агнешка Радванска (Полша) - 6:4,2:6,6:4.
Серена Уилямс (САЩ) -  Мелинда Цинк (Унгария) - 6:1,6:1

Бившата номер 1 в света, французойката Амели Моресмо бе елиминирана във втория кръг от канадката Александра Возняк, 39-та в световната ранглиста. Моресмо поведе в мача с 2:0 гейма, но след това последва истинска катастрофа за французойката,
която направи 31 директни грешки.

Във втория сет, продължил 25 минути, Моресмо направи само девет точки и загуби сета с 0:6.

Бившата номер 1, белгийката Ким Клайстерс продължава успешното си завръщане на корта след двегодишно отсъствие поради раждането на първото си дете. Клайстерс победи поставената под номер 14 в основната схема на турнира Марион Бартоли от Франция.

Това е първото участие на Ким Клайстерс в турнир от Големия шлем след откритото първенство на Австралия през януари 2007 година.

В следващия си мач в третия кръг Ким Клайстерс ще играе със своята сънародничка Кирстен Флипкенс, която победи Анабел Медина Гаригес (Испания) с 6:1 и 6:3. "Сега трябва да се фокусирам единствено за мача с Кирстен Флипкенс и не искам да мисля за
турнира като цяло", каза Ким Клайстерс.

Носителката на титлата от миналата година, американката Серена Уилямс нямаше проблеми срещу играещата с лява ръка унгарка Мелинда Цинк и я победи с 6:1,6:1 в мач, продължил 52 минути. В третия кръг Серена Уилямс ще играе с испанката Мария Хосе Мартинес Санчес, победила Ангелика Кербер (Германия) със 7:5 и 6:3.

Винъс Уилямс също се класира за третия кръг, побеждавайки без особени усилия своята сънародничка Бетани Матек-Сандс.