Испанецът Карлос Алкарас спечели с 6:4, 6:4 срещу руснака Даниил Медведев в последния мач и за двамата от Червената група на Финалите на АТП в Торино.

Двубоят бе без значение за шампиона от 2020 година Медведев, който вече си бе осигурил класиране за следващата фаза, но за Алкарас победата бе задължителна. Испанецът, който е номер 2 в световната ранглиста, успя да я постигне само за 81 минути игра и така и двамата продължават към полуфиналите.

В тях Алкарас, като победител в групата, ще срещне втория от зелената група Новак Джокович, докато Медведев, който е шампион за 2019 година, ще срещне победителя от Зелената група Яник Синер, който до момента е единственият непобеден тенисист в турнира.

За Алкарас това ще бъде първо участие в топ 4 на Финалите на АТП, а в тях негов съперник ще бъде шесткратният шампион Новак Джокович, който и защитава трофея си.

Срещу Медведев Алкарас не допусна нито един пробив. Испанецът трябваше да отрази само две точки за пробив в хода на целия мач, като и двете дойдоха още в четвъртия гейм на мача. След това шампионът от "Уимбълдън" нямаше затруднения при своите подавания, а на два пъти успя да спечели тези на съперника си. Първият пробив дойде в седмия гейм на срещата, а вторият бе в деветия гейм на втория сет, като той стана факт след двойна грешка на руснака.

През този сезон Алкарас и Джокович играха три пъти помежду си, като водачът в световната ранглиста взе два от тези двубои, но отстъпи в най-важния - финала на "Уимбълдън". В него Алкарас триумфира в пет сета.

Медведев и Синер пък имат четири двубоя един срещу друг само тази година, като руснакът спечели първите два, а италианецът взе следващите два.

По-късно днес приключва груповата фаза на Финалите на АТП с двубоя между германеца Александър Зверев и руснака Андрей Рубльов, но той е без значение за продължаващите към полуфиналите.