Американката Алисън Риск спечели турнира на трева от WTA International в Хертогенбош (Холандия). Тя успя да отрази пет мачбола преди да обърне любимката на домакините и водачка на схемата Кики Бертенс след 0-6, 7-6(3), 7-5.

Финалът продължи 2 часа и 16 минути. Бертенс взе 10 от първите 11 гейма и се виждаше победителка. Риск успя да направи два пробива и да съкрати резултата във втория сет на 4-5. Тя спаси пет мачбола на свой сервис, три при 4-5 и два при 5-6.

Адриан Манарино вдигна първа купа от ATP в Хертогенбош

30-годишният французин победи на финала австралиеца Джордан Томпсън

В тайбрека Риск имаше инициативата и вкара срещата в трети сет. Бертенс дръпна с 3-1, но след това победителката беше по-точна. Интересен факт е, че точките в мача са 98-93 за Бертенс.

Алисън Риск вдиган втора купа от WTA в кариерата си. Преди 5 години в Тяндзин (Китай) тя прекъсна серия от шест загубени финала.

Преди Хертогенбош тя беше №61 в света. В първия си мач в Холандия Риск се справи много трудно с чехкинята Каролина Мухова с 6-7(4), 6-3, 6-2 след два часа игра. След дъждовни прекъсвания Алисън изигра два мача в петък, спечелени срещу Полона Херцог (Словения) с 6-4, 7-6(5) и срещу Екатерина Александрова (Русия) със 7-5, 6-3.

Каролин Гарсия спечели титлата в Нотингам

Мачът продължи 2 часа и 38 минути

В събота беше поредният дълъг мач на Риск. Рускинята Вероника Кудерметова беше сломена след 2 часа и 12 минути с 6-4, 3-6, 7-6(5).

Миналата година турнирът в Хертогенбош беше спечелен от Александра Крунич (Сърбия), а през 2017 година от Анет Контавейт (Естония).