Голямата надежда на домакините Александър Зверев се класира за четвъртфинал на турнира на клей от ATP 500 в Хамбург (Германия). Световният №5 победи след два оспорвани сета аржентинеца Федерико Делбонис с 6-4, 7-6(5) и ще спори за място в Топ 4 срещу сърбина Филип Краинович.

Григор с шанс да влезе в основната схема в Монреал, Джокович отказа участие

Очаква се Рафаел Надал да бъде поставен под номер 1 на турнира в Канада

Зверев играе в Хамбург за първи път след 2016 година, когато отпадна в първия кръг. Краинович елиминира вчера шампиона от тогава Мартин Клижан (Словакия) сед 12 аса за 6-7(6), 7-5, 6-1.

Напред продължава и единствеият испанец в надпреварата Пабло Кареньо Буста, който се наложи над №7 Ян-Ленард Щруф с 6-1, 7-6(4) за 1 час и 25 минути.

Съперник на Кареньо Буста ще бъде италианският ексцентрик Фабио Фонини, който се наложи със 7-5, 6-4 над младия германец Рудолф Молекер.

Тейлър Фриц сложи край на победния ход на Кевин Кинг в Атланта

Алекс де Минор и Бърнард Томич осигуриха полуфиналист от Австралия на турнира от ATP 250

Резултати от осминафиналите (кръг №2) на турнира от ATP 500 в Хамбург:

Доминик Тийм (Австрия, №1) - Мартон Фучович (Унгария) 7-5, 6-1

Андрей Рубльов (Русия) -Каспер Рууд (Норвегия) 3-6, 7-5, 6-3

Фабио Фонини (Италия, №3) - Рудолф Молекер (Германия) 7-5, 6-4

Пабло Кареньо Буста (Испания) - Ян-Ленард Щруф (Германия, №7) 6-1, 7-6(4)

Жереми Шарди (Франция) - Ришар Гаске (Франция) 7-6(5), 7-5

Николоз Басилашвили (Грузия, №4) - Хуан Игнасио Лондеро (Аржентина) 6-4, 3-6, 6-3

Филип Краинович (Сърбия) - Мартин Клижан (Словакия) 6-7(6), 7-5, 6-1

Александър Зверев (Германия, 2УК) - Федерико Делбонис (Аржентина) 6-4, 7-6(5)