Вторият поставен в схемата Тейлър Фриц (САЩ) сложи край на победната серия на сънародника си Кевин Кинг в турнира от ATP 250 в Атланта (САЩ).

Резултати от ATP 250 в Атланта (САЩ)

Григор Димитров със сериозни шансове за изкачване в световната ранглиста

Фриц, който в момента е №32 в ранглистата на ATP заби 10 аса за рутинна победа с 6-2, 6-3 за 71 минути срещу квалификанта Кинг. Тейлър навлезе в Топ 50 след успеха си над Григор Димитров в Рим. Миналият месец той вдигна първа купа в кариерата си в Ийстбърн (Англия) след победа на финала над сънародника си Сам Куери.

Кевин Кинг прави най-силния си турнир в живота, макар и на 28 години. Той премина през два квалификационни кръга на домашния си турнир, преди два дни отрази след оспорвана битка българския №1. Така Кинг има 1 победа и 5 загуби в турнири от ATP.

Григор Димитров загуби от световния №405 в Атланта

Българският допусна 23 точки за пробив срещу левичаря Кевин Кинг

Съперник на четвъртфинал на Фриц ще бъде 19-годишният сърбин Миомир Кецманович, който елиминира №4 Юго Юмбер (Франция) с 6-2, 6-2.

Австралийците Алекс де Минор и Бърнард Томич ще определят друг полуфиналист. Де Минор сервира превъзходно за успеха си с 6-4, 6-4 срещу Брадли Кан (САЩ) с 6-4, 6-4. Томич се наложи над сънародника си Матю Ебдън с 6-4, 7-5(3).