Германският тенисист Александър Зверев сложи край мечтите на швейцареца Роджър Федерер за трета титла от "Мастърс" 1000 в Шанхай (Китай). В четвъртфинален мач, продължил малко повече от два часа, Зверев се наложи с 6-3, 6-7(7), 6-3.

Стефанос Циципас стана първият гръцки тенисист, класирал се за финалите на ATP

Останаха само още две квоти за скъпоплатената надпревара

Срещата премина при превъзходство на германеца, но той успя да реализира едва шестия си мачбол. В първата част Зверев проби за 4-2, което се отказа достатъчно за крайното 6-3.

Вторият сет беше изключително оспорван. Федерер направи брейк за 2-0, но веднага допусна обратен пробив. Германецът реализира т. нар. скри мачбол за 6-5, но след като поведе с 40-0 и три реални мачбола, допусна швейцарецът да се измъкне.

Федерер показа високата си класа и в тайбрека, когато отрази две точки за край на мача и форсира трети сет след 9-7.

Даниил Медведев е първият полуфиналист в Шанхай

Руснакът се справи с италианеца Фабио Фонини в два сета

В последната част Зверев беше по-свеж и бързо поведе с 3-0. Двамата се изнервиха, като постоянно се караха със съдията на стола. В края и Зверев, и Федерер останаха без възможности за оспорване, което не им пречеше да са постоянно недоволни.

Точките в срещата са 102 на 82, което онагледява превъзходството на германеца.

Снимка 447300

Така турнирът в Шанхай ще има нов победител. В първия утрешен полуфинал ше се срещнат Даниил Медведев (Русия) и Стефанос Циципас (Гърция). След това Зверев ще има за съперник победитлея от сблъсъка Доминик Тийм (Австрия) - Матео Беретини (Италия).