Руският тенисист Даниил Медведев се класира за полуфинал на турнира "Мастърс" 1000 в Шанхай. Световният №4 победи поставения под №10 италианец Фабио Фонини с 6-3, 7-6(4) за 1 час и 26 минути.

Александър Зверев си осигури мач с Роджър Федерер в Шанхай

Швейцарецът е двукратен шампион в турнира

В целия мач имаше само един пробив, станал в шестия гейм на първия сет в полза на Медведев. Руснакът имаше още три възможности за брейк, отразени от Фонини, който така и не достигна до шанс да вземе сервиса на съперника си. Италианецът спечели само 10 точки в 11 гейма, в които посреща.

Снимка 447159

Руснакът имаше предимство през целия мач, като имаше някаква интрига в тайбрека на заключителния сет. В него Фонини дръпна с мини пробив и 2-0, но загуби 7 от следващите 9 точки. Медведев успя да направи два мини брейка за 2-2 и 5-3. Точките в мача илюстрират предимството на руския тенисист - 74 на 54.

Утре намиращият се в отлична форма Медведев ще играе със Стефанос Цицпас (Гърция).