Отборът на "Фалконс", от който е част Григор Димитров, загуби с 27:35 срещу "Хоукс" в мач от първия кръг от Световната тенис лига на твърди кортове в Дубай, Обединените арабски емирства. Крайният резултат беше оформен след поражението на бившия лидер в световната ранглиста Новак Джокович с 3:6, 4:6 срещу Александър Зверев.

Сърбинът допусна решителен пробив в осмия гейм на първата част, а след това германският тенисист успешно сервира, повеждайки в резултата.

Във втория сет на двубоя Зверев спечели подаването на Джокович за 3:2, след което на допусна повече изненади и приключи мача след 69 минути.

Григор Димитров стартира с победа първия кръг от Световната тенис лига на твърди кортове в Дубай