Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазаров се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Барлета (Италия) с награден фонд 45730 евро.

Поставеният под номер 11 в пресявките Лазаров елиминира участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джузепе Треска с 6:3, 6:2 за 58 минути.

Димитър Кузманов победи Александър Лазаров в Португалия

Поставеният под номер 8 в схемата Кузманов победи своя съотборник с 2-1 сета

Софиянецът поведе с 5:2 гейма по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част набързо дръпна с 4:0 и това се оказа решаващо.

Той заработи 225 евро и 2 точки за световната ранглиста, в която заема 411-ото място.

Така за влизане в основната схема Лазаров ще играе срещу победителя от мача между Милян Зекич (Сърбия) и Садио Думбия (Франция).