Александър Лазаров постигна втора победа на турнира на червени кортове в Крамзах (Австрия), който е с награден фонд от 15 хиляди долара. Четвъртата ракета на България се справи с поставения под №8 представител на домакините Давид Пихлер с 2-6, 7-5, 6-1 за 2 часа и 7 часа.

Джон Иснър се класира за първи полуфинал от турнир от Големия шлем

Американецът спечели битката на сервисите срещу Милош Раонич

Българинът изоставаше в играта и резултата в първия сет. Решителният момент в мача настъпи в 12-тия гейм на втория сет, когато Лазаров проби и изравни сетовете. В третата част доминацията на Лазаров беше пълна и той се наложи бързо с 6-1.

Следващият съперник на Александър ще бъде поставеният под №2 германец Йоханнес Хартейс. С класирането си за четвъртфинал Лазаров си осигури 2 точки за ранглистата на ATP и 292 долара от наградния фонд.