Алекс де Минор и Джордан Томпсън ще излъчат полуфиналист от Австралия на турнира на трева от ATP 250 в Хертогенбош (Холандия). Двамата спечелиха вчера срещите си от втория кръг и утре ще играят четвъртфинал помежду си.

Де Минор се наложи над италианеца Андреа Сепи със 7-5, 6-3, а Томпсън пречупи американеца Франсис Тиафо с 6-3, 6-2. Тиафо е човекът, който спря победния ход на Australian Open 2019 на Григор Димитров.

Григор Димитров: Искам да бъда запомнен като шампион от турнир от Големия шлем

Българският тенисист засне фотосесия и отговори на въпроси в специален проект на Gio

Другият известен четвъртфиналист в Хертогенбош е младият хърватин Борна Чорич, който се измъкна след трисетов мач срещу американеца Тейлър Фриц. Неговият съперник ще стане ясен днес, защото битката между първаа ракета на Чили Кристина Гарин и надеждата на домакините Робин Хаасе ще бъде подновена при резултат 7-5, 2-3.

С най-голям интерес се очаква излизането на корта на водача на схемата Стефанос Циципас, който ще има тежката задача да се справи с друг нашумял чилиец - Николас Джари. Джари е много мощен играч, нещо в което се увери Григор Димитров в мача побежду им на "мокър клей" в Мадрид.

Двубоят Циципас - Джари ще започне около 14:30 часа.