Алехандро Давидович Фокина победи Григор Димитров на Мастърса в Рим.

Испанският тенисист елиминира българския си опонент още в първия кръг на надпреварата.

Срещата завърши при резултат 6:4, 7:6, като продължи около час и 45 минути.

Григор Димитров срещу Алехандро Давидович Фокина на старта в Рим

Гришо срещу испанец на старта в Рим

Испанецът

В първия сет силите бяха изравнени, като се стигна до равенство 3:3. В седмия гейм Димитров поведе с 40:15, но загуби четири поредни точки и позволи на съперника да го пробие.

Двамата си размениха по още един гейм преди испанецът да затвори частта с 6:4 при свой сервис.

Григор Димитров запази мястото си в световната ранглиста

Въпреки провала му в Мадрид

Вторият сет бе почти пълно копие на първия, като Димитров и Фокина си взеха подаванията, за да стане резултатът 3:2 в полза на родния състезател. Българинът изигра много силен шести гейм и проби съперника си, който направи само една точка.

Григор обаче не успя да затвърди добрата си игра и на свой ред позволи на противника да го пробие.

Южноафриканец елиминира Григор Димитров още на старта на турнира в Мадрид

Първата ни ракета отстъпи драматично на Лойд Харис

След това двамата продължиха да печелят сервис геймовете си и се стигна до тайбрек. В него обаче българинът загуби 5 поредни точки и в крайна сметка Фокина го спечели със 7:2, а с това и сета - 7:6.