Младата надежда на българския тенис Адриан Андреев загуби финалния мача на турнира от в Харлинген, Тексас (САЩ) с награден фонд 25 хиляди долара.

18-годишният софиянец отстъпи пред представителя на домакините Говинд Нанда с 4-6, 4-6 за 100 минути игра. Нанда е от индийски произход.

Григор Димитров загуби от Андрей Рубльов и приключи с ATP 500 в Пекин

Българинът игра добре само в средата на втория сет

Българинът проби за 3-2 в първия сет. Нанда отговори с рибрейк за 3-3, а след това проби още веднъж в края на сета за 6-4.

Във втората част Андреев поведе с 4-1 и два пробива, но не успя да запише гейм до края на срещата.

Преди този мач българинът постигна шест двусетови победи за да се класира на финала. С този успех нашият представител заработи 12 точки за световната ранглиста. Това беше първи турнир за Андреев след контузията в лявата китка, която го принуди да се откаже по време на "Ролан Гарос" в началото на юни.

Григор Димитров ще бъде №26 поне още една седмица

Българинът пропусна да спечели няколко места след загубата от Бублик в Ченду

През тази седмица Адриан ще играе на друг турнир от ITF в САЩ с награден фонд от 25 хиляди долара.