Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Секешфехервар (Унгария).

Поставеният под номер 5 Андреев победи с 6:2, 7:6(4) Мирза Башич (Босна и Херцеговина). Срещата продължи 92 минути.

Адриан Андреев се класира за втория кръг на "Чалънджър" в Унгария

Българинът срази Гералд Мелцер с 6:7(4), 6:3, 7:6(2) след три часа игра

Андреев, който е 204-и в класацията на ATP, проби още в първия гейм на мача, а след това постигна още един брейк за 6:2 в първия сет.

Във втората част българинът поведе с пробив за 3:2, но веднага допусна рибрейк. Андреев успя да спаси един сетбол при 4:5, а след това си стигна до тайбрек.

Андреев изхвърча от Лугано

Българинът се бори като лъв 119 минути

В него Андреев спечели пет от последните точки, за да триумфира със 7-4. С победата си Адриан заработи 9 точки за световната ранглиста, а за място на полуфиналите ще играе срещу поставения под номер 1 представител на домакините Фабиан Марожан, 163-и в света в момента. Двамата не са играли досега.

Успехът гарантира на Андреев, че от понеделник ще изпревари Димитър Кузманов и отново ще бъде втора ракета на страната. Той също така почти сигурно ще се завърне и в топ 200 на класацията на ATP.