Българинът Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Секешфехервар (Унгария) с награден фонд 36 хиляди евро.

Поставеният под номер 5 Андреев надделя над австрийския квалификант и бивш номер 68 в световната ранглиста Гералд Мелцер с 6:7(4), 6:3, 7:6(2) след три часа игра.

Адриан Андреев не успя да преодолее  втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър"

Адриан Андреев не успя да преодолее втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър"

Българинът загуби от поставения под номер 4 в схемата

21-годишният Андреев, който е 204-и в класацията на АТП, на два пъти пропиля пробив аванс в първата част, включително и сетбол при 5:4 гейма и собствен сервис. В тайбрека левичарят Мелцер реализира обрат от 1:3 точки и поведе в резултата.

Във втората част българинът дръпна с 4:1 и този път запази предимството си, за да изравни резултата. Решаващият трети сет премина без пробиви, а в тайбрека Андреев взе шест от първите седем разигравания и с това си осигури победата.

Българинът заработи 4 точки за световната ранглиста и 600 евро, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу победителя от мача между квалификанта Мирза Башич (Босна и Херцеговина) и получилия "уайлд кард" представител на домакините Петер Файта.