Третата ракета на България Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" във Форли (Италия) с награден фонд 45 730 евро и от категория 80.

В мач от втория кръг тръгналият от квалификациите Андреев победи с 6:4, 6:3 №283 в света Евгений Тюрнев от Русия. Срещата продължи 1 час и 22 минути.

Това е четвърта поредна победа за Адриан на турнира.

Софиянецът направи решителен пробив за 4:3 в първия сет. Във втората част 20-годишният Андреев проби още първия гейм и след това успя да затвърди за 2:0. Тюрнев съумя да отговори с рибрейк за 3:3, но българинът взе следващите три гейма, а с това затвори мача в своя полза.

На четвъртфиналите Адриан ще играе срещу №289 в света Еван Фюрнес от Франция или №337 Ейдън Макхю от Великобритания.