Адриан Андреев се класира за осминафинал на турнира за мъже в Харлинген, щата Тексас, който е с награден фонд от 25 хиляди долара.

Григор Димитров победи Даниел Еванс в първия си мач в Ченду и е на 1/4-финал

Българинът категорично надигра британския си съперник

Андреев победи с 6-3, 6-3 Феликс Корвин (САЩ). Българинът спечели четири поредни гейма от 2-3 до 6-3 в първия сет. Във втората част той постигна четири брейка и мача за 1 час и 31 минути игра.

Във втория кръг Анфреев ще играе срещу №8 в схемата Ендрю Уотсън (Великобритания). Това беше трета поредна победа без загубен сет за родната  надежда. Преди това Андреев постигна успехи в квалификациите с 6-4, 6-3 срещу Хънтър Хек (САЩ) и 6-2, 6-2 срещу друг представител на домакините, Лейтън Алън.

Това е първи турнир за Андреев след контузията в лявата китка, която го принуди да се откаже на юношеския "Ролан Гарос" в началото на юни.