Унгария - страната, в която водната топка е религия спечели титлата в първото Европейското първенство за юноши до 15 години, което се проведе в Бургас.

Страхотни 1/4-финали на Европейското  по водна топка до 15 години

Страхотни 1/4-финали на Европейското по водна топка до 15 години

Унгария, Италия, Гърция и Черна гора продължават в битката за титлата

Младите маджарите победиха категорично във финала Черна гора с 15:9 (5:0, 4:2, 2:4, 4:3).  Те дръпнаха с 5:0 след първата четвърт, а след това увеличиха разликата на 9:1 малко преди голямата почивка.

Черногорците успяха да намалят до 6:10 в началото на второто полувреме, но за повече нямаха сили. Страхотен мач за шампионите направи Акош Наги с 6 гола. 4 пъти се разписа Петер Салай. Йосип Райхел реализира хеттрик за Черна гора.

В мача за третото място Италия надделя над Гърция с 9:8 (1:2, 3:1, 2:3, 3:2) България завърши на 14-ото място в крайното класиране.

Организаторите получиха много висока оценка от Европейската плувна лига.