Петият ден от състезателната програма на европейското първенство за юноши до 15 години предложи изключително драматични двубои, показали всичко най-хубаво от модерната водна топка.

Както е логично най-големи бяха емоциите в четвъртфиналните сблъсъци. Първо Испания и Италия направиха зрелищно 3-3 (1-2, 2-0, 0-0, 0-1), като италианците бяха по-щастливи при дузпите за 3-2.

Италия - Унгария е вторият 1/2-финал на Световното по водна топка

Финалистите на Мондиала ще се класират за Токио 2020

2-3 при дузпите) направиха изключително оспорван двубой, в който борбата и плътното покритие по целия басейн доведоха до взаимно

Вторият мач в Топ 8 поднесе истинско зрелище на феновете на играта. Черна гора и Хърватия завършиха 10-9 (2-2, 2-2, 2-3, 4-2). Пет минути преди финалната сирена хърватите водеха с 9-6, но черногорците успяха да отбележат 4 безответни гола. Победното попадение реализира Йосип Рейчъл 24 секунди преди сирената.

Класиката Унгария - Сърбия 12-11 (3-3, 5-1, 1-4, 3-3) събра над 1000 зрители на басейн "Парк Арена ОЗК". След равенството в първата част унгарците приключиха втората с 4 гола аванс - 8-4, който бе сведен само до един преди началото на последните 8 минути - 9-8). 3:35 минути преди финалната сирена сърбите направиха пълен обрат за 10-11.

Последва силен унгарски щурм с два последователни гола на Акош Наги и Петер Миклош Салай, вторият дошъл 1.17 секунди преди края донесоха успеха на маджарите.

В последния четвъртфинал Гърция се наложи над Грузия с 12-10 (3-3, 2-3, 3-1, 2-5). Двубоят сблъсъкът беше изключително равностоен до края на третата част, която приключи с гол аванс за грузинците. След това гърците наложиха волята си и заслужено се класираха за полуфиналите.

Така на 27 юли, събота от 18 часа е първият полуфинал между отборите на Унгария и Италия. След тях 19:30 часа играят Гърция и Черна гора.