Русия оглави крайното класиране по медали на Европейските първенства, които се проведоха в Глазгоу (Великобритания) и Берлин (Германия). Руснаците не можеха да използват флага си при награждаванията в леката атлетика и затова техните четири медал не са отразени в класирането.

Великобритания оглави класирането по медали на Европейското по лека атлетика

Островитяните излязоха напред след последната дисциплина

Осемте златни медала в синхронното плуване изведоха руските спортисти на първо място. В много дисциплини  битката с представителите на Великобритания беше много оспорвана и интригуваща до края. Британците взеха най-много медали 74, което е с 4 повече от реалните на руснаците 70 (4 от тях се водят на неутрални атлети).

Третата позиция е за Италия с 15 златни медали. Холандците са на четвърто място със същия брой първи места, но с два сребърни медала по-малко. Италианците са шампиони по бронзови медали - общо 28.

Снимка 373217

Благодарение на среброто на Мирела Демирева на скок на височина България фигурира в класирането под №29. Общо 34 държави спечелиха отличия на Европейските първенства,