Италия разгроми Унгария с 12-5 в най-зрелищния мач от втория кръг на груповата фаза на 33-то Европейско първенство по водна топка, което се провежда в Барселона (Испания).

САЩ с пета световна титла в дамската водна топка

Американките разгромиха Испания на финала

Мачът се очакваше с огромен интерес, защото в него участваха два от най-титулуваните отбори в този спорт. Унгарците прегоряха от прекомерната си амбиция и през първата четвърт не можаха да вкарат гол, въпреки многобройните си положения. Италианците бяха безпощадни и в началото на втората част поведоха с 6-0.

Този резултат изнерви още повече маджарите, които все пак до почивката успяха да намалят до 4-7. След това ватерполистите от Ботуша отново затвориха вратата си и допуснаха само още един гол в последните секунди на двубоя.

С този успех Италия избяга от потока на фаворита Сърбия, а унгарците могат да срещнат западните ни съседи още на четвъртфинал.

Резултати от втория кръг на груповата фаза на 33-то Европейско първенство по водна топка: