Япония поднесе сензацията на Световното първенство по хокей на трева за дами, което се провежда в английската столица Лондон.

Холандия разгроми Южна Корея в първия си мач на Световното по хокей на трева

Домакините от Англия се измъкнаха срещу Индия

Азиатките спечелиха с 2-1 срещу Нова Зеландия в зрелищен на мач и заплетоха възела в група "D". Шихори Оикава откри в 38-та минута, а Минами Шимицу удвои 10 минути по-късно. Новозеландките упражниха сериозен натиск в края, но достигнаха само до един гол в 55-та минута чрез Анита Макларън от наказателен удар. Японките дълго оспорваха решението на аржентинската съдийка Ирене Пресенки, но многократните видеоповторения потвърдиха неговата правилност.

В другия мач Австралия и Белгия не си отбелязаха гол. И двата отбора имаха многобройни голови положения, но вратарките бяха на изключително ниво.

Така след втория кръг в група "D" Австралия има 4 точки, Нова Зеландия и Япония са с по 3, а Белгия е с 1. Победителят в групата се класира директно за четвъртфинал, а следващите два отбора за плейоф. В последните срещи Австралия ще играе с Нова Зеландия, а Япония с Белгия.