Холандия постигна най-убедителната победа в първия кръг на започналото в Лондон Световно първенство по хокей на трева. Фаворитките за титлата, според букмейкърите, вкара 7 гола за 23 минути във вратата на Южна Корея. След това те намалиха оборотите и резултатът се запази 7-0 до края на 60-те минути.

Холандия е първият финалист в дамския турнир по хокей на трева

Победителките отстраниха Германия след изпълнени на дузпи

Домакините от Англия успяха да се спасят с късен гол срещу Индия и измъкнаха равенство 1-1. Британките са олимпийски шампионки от Рио 2016 и имат амбиции да се противопоставят на холандките.

Аржентина, която е също има сериозни аспирации за титлата разгроми Испания с 6-2. Иберийките откриха резултата, но след това се разрази върхушка пред тяхната врата.

Резултати от първия кръг на Световното първенство по хокей на трева за дами в Лондон:

Група "А": Италия - Китай 3-0, Холандия - Южна Корея 7-0

Група "B": Англия - Индия 1-1. Ирландия - САЩ 3-1

Група "C": Германия - Южна Африка 3-1, Аржентина - Испания 6-2

Група "D": Австралия - Япония 3-2, Нова Зеландия - Белгия 4-2