Левски Сиконко се класира за финала на турнира за Купата на България по волейбол за жени, след като победи Академик Метатрон с 3:1 гейма (в отделните части 24:26, 25:11, 25:18, 25:20).

"Сините" волейболистки, който атакуват трофея с изцяло обновен състав, можеха да запишат и чист успех, но липсата на концентрация в края на първия гейм доведе до пълен обрат от 24:21 в тяхна полза до 26:24 за Академик Метатрон.

През втората част обаче възпитаничките на Петър Шопов подобриха значително играта си и оттам до края на мача нямаха никакви проблеми и логично стигнаха до спора за златото.

Съперникът им на финала на надпреварата ще стане ясен след края на другия полуфинален двубой, в който един срещу друг се изправят отборите на ЦСКА Топ Реал и Локомотив (София).