Най-добрият български шахматист Веселин Топалов направи реми с Майкъл Адамс от Англия в партия от предпоследния, десети кръг на първия турнир от веригата Гран При на Международната шахматна федерация (ФИДЕ) в Лондон.
Топалов игра с белите фигури, като двамата гросмайстори се съгласиха на реми на 51-ия ход.
Единствената победа в десетия кръг постигна представителя на САЩ Хикара Накамура срещу холандеца Аниш Гири.
Преди партиите от последния кръг на турнира Топалов дели второ-четвърто място с Александър Гришчук от Русия и Борис Гелфанд от Израел с актив от по 6 точки. Лидер с 6,5 точки е Шахрияр Мамедяров от Азербайджан.
В последния кръг днес Топалов играе с черните фигури с Аниш Гири.
Турнирът в Лондон е първи от верига от шест състезания. Победителите от надпреварите ще се включат в нов турнир, който ще определи следващият претендент за шахматната корона.
Топалов запазва второто място преди последния кръг

Източник: anand-topalov.com
Астика
на 03.10.2012 в 19:54:41 #4Д-р Карпов
на 03.10.2012 в 18:25:02 #3Боклуци,Топалов спечели турнира
Слагайте го като топновина
А аз предварително се изсирам в устите на педалите,които ще плюят след мен

rincewind
на 03.10.2012 в 18:12:19 #2ква стана тя. той па да вземе да го спечели мамицата ви невярна, много плюете, а
House MD
на 03.10.2012 в 16:59:49 #1Каиса ще го съди за този грях!