Международният гросмайстор Антоанета Стефанова победи Мари Себаг (Франция) във втората партия от четвъртфиналния мач на световното първенство по шахмат за жени по нокаут-системата и изравни резултата - 1:1 точки. Българката игра с белите фигури и след разиграване на Славянска защита принуди съперничката си да се предаде на 65-ия ход.

Утре предстои тайбрек - две партии по 25 минути плюс 10 секунди за направен ход, ако отново резултатът е равен се играят две партии с контрола 10 минути плюс 10 секунди на ход, ако отново резултатът е равен - нови две партии с 5 минути и 3 секунди за направен ход. При ново равенство се играе още една партия, при която белите имат 5 минути, а черните 4. При реми печелят мачът се печели от шахматистката играла с черните фигури.

В другите партии се получиха следните резултати:
Хуан Цян (Китай) - Жю Венжюн (Китай) - реми и резултата в мача е 1:1
Анна Ушенина (Украйна) - Надежда Косинцева (Русия) - 1:0 и Ушенина печели мача с 1,5:0,5
Харика Дронавалли (Индия) - Чжао Сюе (Китай) - реми и резултата в мача е 1:1.

Така за полуфиналите се класира Анна Ушенина, а в останалите три мача предстои тайбрек.