Българската гимнастичка Симона Пейчева се класира седма в многобоя на Европейското първенство по художествена гимнастика в руската столица Москва.

Пейчева завърши с общ сбор 64,875 точки.

Другата българска състезателка Елизабет Паисиева остана 11-а с 61,575 точки.

Победителка изненадващо стана представителката на домакините Вера Сесина с 69, 400 точки. Тя изпревари олимпийската шампионка Алина Кабаева също от Русия, която завърши втора с 69,150 точки.

Така Кабаева пропусна възможността да спечели шеста поредна титла от Европейско първенство. С бронза се окичи украинката Анна Бесонова с резултат от 67,600 точки.

Симона Пейчева изигра много добре четирите си съчетания, като не допусна видими грешки с изключение на изпълнението си на бухалки.Тя получи шеста оценка на въже (16,375), седми оценки на топка (16,300) и на лента (16,575), а на бухалки се нареди
девета с 15,625 точки, след като направи едно изпускане на уреда.

Така Пейчева, отстъпи от позицията си, която постигна от миналото световно първенство в Баку, където се класира пета, а сега остана седма след шест от представителките на Русия и на бившите съветски републики.

Другата българка Елизабет Паисиева също се представи добре. Тя получи десета оценка на топка (15,825), 11-а на въже (15,425) и на лента (15,375) и 12-а на бухалки (14,950). Паисиева не успя да влезе в челната десетка, последна в която се нареди Ана Бурбанова от Азербайджан.

Според регламента на Европейското първенство в Москва жените играят само многобой, без финали на отделните уреди.

Шампионката Вера Сесина получи две първи оценки на въже (17,100) и на топка (17,550) и две втори - на бухалки (17,475) и на лента (17,275), като финишира с 69, 400 точки.

Голяма грешка на въже коства титлата на Кабаева, която изпрати уреда далеч извън полето и получи четвърта оценка от 16,550. На бухалки и на лента тя бе първа с по 17,550, а на топка даде втори резултат от 17,500.

Бронзовата медалистка Бесонова получи втора оценка на въже (16,975), трета на бухалки (17,125) и записа две пети места на топка (16,675) и на лента (16,825).

Европейското първенство завършва утре с финалите на отделните уреди при девойките и при ансамблите, където България