В събота започна едно от най-зрелищните състезания по Ръгби, Турнирът на шестте нации.

Още в първия кръг се игра супер дербито между Франция и Англия. На почивката петлите водеха с 16:8, като резултатът беше достигнал до 16:3. През второто полувреме англичаните излязоха преобразени и обърнаха до 19:24. В последните минути французите успяха да направят есе при единствената си свястна атака през втората част и спечелиха с 26:24.

Срещите от турнира се играят винаги при пълни стадиони. Ето къде играят отделните отбори:

Ирландия, Авива Стейдиум, Дъблин  51,700

Програма - часовете са българско време, срещите могат да бъдат наблюдавани в Интернет.
Събота, 15.03 18:00 Франция 20-22 Ирландия 13-12

В този турнир освен основната купа и има и няколко допълнителни. Във втория кръг ще бъдат раздадени две купи: Калкъта къп на победителя от Шотландия и Англия, Джиузепе Гарибалди Трофи на победителя от Франция и Италия. Победителя от Шотландия и Иелс печели Сентенари Куейч, а победителя от Англия и Ирландия Милениум трофи. Най-ценен е Големия шлем, който се присъжда на отбор спечелил и петте срещи. Англия, Шотландия, Уелс и Ирландия могат да спечелят Дъ Трипъл Краун, при условие, че спечелят и трите срещи по между си. Най-екзотична е Дървената лъжица, която се връчва на последния в класирането.

В ръгби, за разлика от футбола, продължават да се дават 2 точки за победа.