Петя Неделчева, поставена под № 3 в схемата на турнира Гран При по бадминтон в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 50 хиляди долара, се класира за втория кръг след победа над германката Карин Шнаазе. Мачът беше много оспорван, но най-добрата ни състезателка успя да се наложи с 21:18, 12:21, 22:20 за 60 минути. Следващата й съперничка ще бъде Фонтейн Чапмън (Англия).

Втората ракета на България Линда Зечири, която е поставена под № 7, победи на старта Джетър Саар (Естония) с 21:9, 21:12 за 22 минути. В следващия кръг тя ще срещне също представителка на домакините - Никол Серфонтейн.

При двойките Петя Неделчева заедно с партньорката й Имоджен Банкиър (Шотландия) са водачки в схемата и се класират директно за втория кръг, където ще срещнат Лена Гребак и Мария Хелсбол (Дания).

Благовест Кисьов отпадна в първия кръг на сингъл след загуба от Матиас Алмер (Австрия) с 11:21, 14:21 за 27 минути.