В основния двубой от провелата се в Сараево бойна гала вечер "FFC 7: Georgiev vs Spahovic", многократният български шампион в редица дисциплини - Камен Георгиев отстъпи пред звездата на домакините Томислав Спахович, в битката в една от традиционно най-атрактивните категории.

Спахович се наложи със съдийско решение, като бе по-добрият боец в първия и втория рунд, докато Камен категорично спечели третия, но това се оказа недостатъчно.

"Загубих, но не се срамувам от това. Смело мога да заявя, че се представих на едно доста добро ниво, срещу един от най-добрите състезатели в света.

Лично аз оценявам Спахович като боец, който може да се противопостави дори на Алистър Оувърийм.

Срещата беше оспорвана и със сигурност е била доста атрактивна за зрителите", коментира Георгиев след края на мача.

Камен Георгиев е един от най-опитните състезатели по ММА в България, с множество медали от световни и европейски първенства по бойно самбо. Носител на световната купа по бойно самбо през месец септември 2014г., в категория до 90кг.

Наскоро той проведе и подготвителен лагер в Япония, където осъществи и редица демонстрации, споделяйки част от опита си с азиатските бойци.