Етър спечели редовния сезон в дамското първенство по хандбал. Болярките победиха преките си съпернички от Свиленград-ПУ в тяхната зала с 23:20 и си отмъстиха за драматично загубения полуфинал за купата.

През първото полувреме гостенките неутрализираха голмайсторката Стефка Агова и поведоха с 12:9. В края на втората част етърки вкараха два гола с човек по-малко и пречупиха "Амазонките". По пет гола за победителките отбелязаха: Петя Кръстева, Соня Богданова, Деница Иванова и Десислава Кръстева.

Представителките на старата столица ще имат домакинско предимство в плейофите и избегнаха носителките на купата, Бъки на полуфиналите. Етър има предимство спрямо Свиленград в преките двубои след като спечели и през есента с 30:23. Лидерките ще играят срещу Шумен 98, а "Амазонките от юга" ще срещнат Бъки в елиминационната фаза.

Срещите от последния кръг предлагат неравностойни двубои, които няма да променят класирането. Полуфиналите започват на 16-ти април.

Резултати дами:
Поморие- Панагюрище 29:22 (15:8)
Шумен 98- Ники спорт 33:20 (16:12)
Свиленград- ПУ- Етър '64 – 20:23 (9:12)
Хасково- Бъки 23:37 (13:24)

Класиране: 1. Етър'64 22/13, 2. Свиленград-ПУ 22/13, 3. Бъки 20/13, 4. Шумен'98 17/13, 5. Поморие 9/13, 6. Ники 6/13, 7. Панагюрище 4/13, 8. Хасково  4/13.

При мъжете също изглеждат ясни отборите за плейофите. Очертава се варненско дерби между Локомотив и Спартак. Железничарите са фаворити, но може би не така мислят техните съперници. Другият сблъсък ще е между шампиона Фрегата и бойкия състав на Добруджа.

Резултати мъже:
Спартак Варна- Осъм 36:21 (20:11)
Левски Сф- Левски (гр. Левски) 32:25 (14:12)
Фрегата- НСА 33:22 (17:14)
Фрегата- Локомотив (ГО) - 44:32 (19:14)
Добруджа – НСА 28:26 (14:16)

Класиране: 1. Локомотив (Вн) 24т./13м., 2. Фрегата 23/14, 3. Добруджа 20/13, 4. Спартак (Вн) 17/14, 5. Осъм 14/14, 6. Левски (г.Левски) 10/13, 7. НСА 6/15, 8. Локо (ГО) 5/15, 9. Левски 5/13