Вратарят на Спартак (Варна) Иван Дичевски записа 45 минути през второто полувреме в последната контрола на "соколите" срещу Македония Гьорче Петров, спечелена с 2:0.

На два пъти Дичевски успя да опази суха мрежата си след опасни удари на съперника.

Спартак (Варна) завърши подготовката си в Турция с победа над Македония (Гьорче Петров)

"Соколите" стояха добре на терена и заслужено стигнаха до успеха

Пред клубния сайт той заяви след срещата, че се надява още с първите мачове от първенството отборът да покаже новото си лице и по този начин да зарадва феновете на Спартак, като запази мястото си в елита.

"Резултатът е задоволяващ, най-накрая вкарахме положенията си", каза младият страж на "соколите".

Херо: Притеснява ме късата скамейка

Ще трябва да увеличим бройката, за да има някаква вариативност по време на мачовете, споделя той

"Играта в защита се подобрява през целия тренировъчен лагер, а и днес. Мисля, че бяхме отборът, който успя да владее повече топката, създаде по-чистите положения, затова и спечелихме.

Нашата главна цел е да запазим отбора на Спартак в елита. Затова се направиха толкова много трансфери, за да се вдигне нивото, спрямо предишния сезон и дано да изпълним желанието на всички фенове", коментира Дичевски.