Отборът на Спартак (Варна) стигна до чиста победа с 2:0 над Македония (Гьорче Петров) в последната си контрола на турска земя.

"Соколите" стояха добре на терена и заслужено стигнаха до успеха след почти идентични голове на Денис Беланюк (66") и Румен Руменов (85"), които стреляха от далечно разстояние в долния десен ъгъл на вратаря на Македония.

Така Спартак (Варна) не записа нито една загуба в приятелските си срещи, които проведе през зимната си подготовка.

Още в първите минути на срещата "соколите" организираха няколко добри атаки, в основата, на които бяха Румен Руменов и Родни Антуи. Ударите им от дистанция обаче бяха неточни. Жуао Марио успя в 15-та миниута на срещата да излезе сам срещу вратаря на ФК "Македония Гьорче Петров", но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб.

Отново Румен Руменов отправи силен удар към вратата на севрномакедонския тим в 21-та минута, но стражът Тасев улови без проблем.

Най-сериозната възможност пред ФК "Македония Гьорче Петров" беше в 25-тата минута, когато Шкендери имаше шанс да даде преднина на своя отбор в резултата, но Кристиано Фигейредо се намеси навреме.

Лоши новини за Херо

Мозиньо няма да играе в Спартак (Варна)

До края на първата част, в 42-та минута, Лерой Микелс засече топката след центриране от Ивей Ромееш пред вратата на северномакедонците, но топката нацели страничната греда на Тасев.

Минута по-късно Алексовски върна удар от границата на наказателното поле и топката удари гредата на Фигейредо.

След почивката Спартак започна по-агресивно с превес в играта. На два пъти северномакедонските футболисти атакуваха вратата на влезлия на полувремето Иван Дичевски. Лазарович стреля, но младият страж на "соколите" успя да отклони топката в ъглов удар. Грешка на Пламен Димов в "59 мин. позволи на Стойков да отправи необезпокояван удар по земя към вратата на Спартак, но за късмет, топката не успя да порази целта.

В 63-та минута бе извършена четворна смяна за Спартак. В игра се появиха още Андриан Димитров, Денис Баланюк, Виктор Митев и Иван Йорданов.

Три минути по-късно украинският централен нападател на "соколите" Баланюк с красив гол откри резултата за 1:0.

Няколко минути по-късно, в 70-тата, отново Лерой Микелс записа пропуск от пряк свободен удар, но влезлият страж на Македония Гьорче Петров, Стоянович спаси.

Нейтън Холдър се появи в игра в 70-те минути на срещата на мястото на Александър Цветков. Пламен Димов пропусна да отбележи с глава в 84-та минута, а минута по-късно, в 85-тата Румен Руменов удвои предимството за Спартак за 2:0.

Срещата заради леки болежки пропуснаха Никола Борисов, Божидар Васев и Роберто Хименес.

До момента отборът на Спартак (Варна) записа две равенства и четири победи по време на зимната си подготовка (Черноморец (Одеса) - 1:1, ФК Минай - 0:0, КФ Малишева - 2:0, ФК Локомотив (ГО) - 2:1 и ФК Добруджа (Добрич) - 4:1).

Утре сутрин тимът потегля с полет до Истанбул, а оттам с автобус към Варна.