Спартак (Варна) победи Черноморец (Балчик) с 4:0 като домакин в среща от 14-ия кръг на Втора лига. След този успех "соколите" вече се намират на второ място във временното класиране с 26 точки в актива си. Лидерът Септември е с 29 и мач по-малко. Тимът на Черноморец допусна осмо поражение от началото на сезона и се намира на 16-а позиция с 12 точки.

Виктор Митев се отличи с два гола за победата на домакините. Той откри резултата в 31-ата минута на двубоя, а седем по-късно Ахмед Ахмедов покачи на 2:0. Митев отбеляза второто си попадение в 41-ата минута, а в 85-ата Йохан Нзи оформи крайното 4:0.

Спартак (Варна) организира благотворителна кампания "Дари Кръв, Спаси Живот"

частниците ще бъдат наградени със специална отстъпка във фен магазина на отбора като израз на благодарност за тяхната подкрепа